DEVLET HASTANESİNE AÇILIŞ TÖRENİ

DEVLET HASTANESİNE AÇILIŞ TÖRENİ

Yenişehir'de yapımı tamamlanan ve 40 milyon TL’ye mal olan Yenişehir Devlet Hastanesi’nin, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir'in katılımıyla resmi açılışı yapıldı.

Yenişehir Devlet Hastanesi'nin açılış törenine Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’in yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İçişleri Eski Bakanı AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, MHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Bursa Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin, Zafer Işık, Refik Özen, Vildan Yılmaz Gürel, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, MHP Belediye Başkan Adayı Davut Aydın ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “İlçemizin acil ihtiyacı olan hastanemizin açılış törenine hoşgeldiniz. 2014 yılında çıktığımız bu yolda, her gün her saat aynı aşkla ilçemize hizmet etmeyi bizlere nasip etti. Sizlerin takdiri, devlet büyüklerimizin destekleri ile gece gündüz çalışmalarımız neticesinde, uzun yıllar ilçemize hizmet ederek, önemli devlet yatırımlarımızı, önceki dönem Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve önceki dönem İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın destekleri ile gerçekleştirdik” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş esi “Sağlık ve eğitim, bir toplumun gelişmişliğinin iki göstergesidir. Özellikle sanayisi, havaalanı, hızlı treni ve otomotiv test merkezi ile her ne kadar bazıları hayata geçmemiş olsa da hepsi planlama dahilinde olan Yenişehir’in nüfusu 100 bine ilerlemektedir” diye konuştu.


 
BAKAN YARDIMCISI ELDEMİR: “ÇİÇEK GİBİ HASTANE…”

Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, “Bugün burada bereketli Yenişehir ovamızda güzel bir bahar günü, çiçek gibi bir hastanemizin açılışını birlikte yapmanın mutluluğu içerisindeyim. Sağlık Bakanlığı olarak, aziz milletimizin sağlığı için gece gündüz çalışıyoruz. Bununla birlikte bugüne kadar son 17 yılda Bursamızın bütün ilçelerine ve Türkiye’nin sağlık alanında hizmete ihtiyaç duyduğu her ilçemize, hastane kazandırmanın peşinde olduk. Geride bıraktığımız 17 yılda 1.4 milyar tutarında hastane yapıldı” dedi.

Bakan Yardımcısı Eldemir ve beraberindeki heyet daha sonra kurdele keserek hastanenin açılışını gerçekleştirdi. Eldemir ve beraberindekiler, hastaneyi gezip, hastalar ile sohbet etti.

Yapımı 2 yılda tamamlanan, 6 bin metrekare üzerine kurulan 110 yataklı Yenişehir Devlet Hastanesi 40 milyon TL’ye mal oldu.

HABER: NİHAT BIÇAK
  

 

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/devlet-hastanesine-acilis-toreni.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz