Bugün :
Yenişehir Haberleri Yenisehirim.com  [Yenişehir -

YENİŞEHİR CHP'DE ADAY BEREKETİ

YENİŞEHİR CHP'DE ADAY BEREKETİ

Tarih 04 Nisan 2012, 12:43 Editör Nihat BIÇAK

17 Nisan Salı günü İlçe kongresini gerçekleştirecek olan Yenişehir CHP'de, aday bereketi yaşanıyor.

Yenişehir CHP’de mevcut İlçe Başkanı Fahrettin Kasap ve Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Toka, aynı gün ilçe başkan adaylıklarını açıkladılar.

   CHP İlçe Başkanlığı için ilk açıklamayı mevcut İlçe Başkanı Fahrettin Kasap yaptı. Eski İlçe Başkanlarından Mehmet Temel, İsmail Hakkı Horoz, ve Fahrettin Bilgit ile Orhan Kocatürk’ün destek verdiği Kasap, konuşmasına, “Kendimi bildiğim yaştan beri sürdüğüm, ölene kadar da sürdüreceğimi bilmenizi istediğim; Cumhuriyet Halk Partili olmanın en önemli, en onurlu geçmişi ilçe başkanı olarak görev yaptığım yıllar olacaktır” diye başladı.

 Fahrettin Kasap adaylığını açıkladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: İlçe Başkanı olarak görev verildiğinden bu güne gelinceye kadar ki tüm süreç, Yenişehir Kamuoyu tarafından gayet iyi bilinmektedir.

İlçe Başkanı olarak görev aldığım tarihten bu yana, ekip arkadaşlarımla birlikte Cumhuriyet Halk Partimizi yerelde ve genelde iktidar yapmak, kamuoyu ve seçmenimizin de taleplerini dikkate alarak ilkeli, deneyimli bir kadroyu yerel yönetimlere getirmek için önemli bir gayret sarf ettim.

  Bu süreçte birçok isimi de gerek 2004 yılı, gerekse 2009 yılı yerel yönetim seçimlerinde hiçbir siyasi ikbal hesabım olmaksızın Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarına ben ve yönetici arkadaşlarım kazandırdık.

  İlçe Başkanlığına geldiğim 2003 yılında partimize kayıtlı üye sayımız 139’du. Bugün bu sayı 508’dir.

  1999 yılında gerçekleştiren genel ve yerel yönetim seçimlerinde Partimiz Yenişehir’de yerelde 283 oy almış, adeta hezimete uğramıştır. Alınan o 283 oydan bir tanesi de bana aittir. Benim İlçe yönetimine katıldığım 2002 Genel seçimlerinde Yenişehir merkez de aldığımız oy sayısı 2016’dır.

  2004 yılında gerçekleştiren yerel seçimlerinde merkezde aldığımız oy ise 2008’dir.

  2007 yılında yapılan Milletvekili genel seçimlerinde aldığımız oy 2428’dir.

  2009 yılında yapılan yerel yönetim seçimlerinde aldığımız oy sayısı 4285’dir.

  12 Haziran 2011 Milletvekili genel seçimlerinde aldığımız oy ise 8656’dır.

  Uzun yıllar sonra partimiz ilçede III. lükten II. Parti konumuna yükselmiş. İl genel meclisine 19 yıl aradan sonra 1 üye göndermiş, belediye meclis üyesi sayımız 1 ‘den 3’e çıkarılmış. Bursa da 17 ilçe arasında oyunu en çok yükselten 8 ilçe arasında yer almıştır.

  Yeterli midir? Asla! Partimiz ilçemizde belli bir istikrarı yakalamışken daha fazla çalışmak istikrarın bozulmasına müsaade etmemek;

  Bugüne kadar Partimizin kapısını açmayan, üyelerimiz ile partimize oy veren seçmenlerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmayan, ortalıkta hiç anma hiç görünmeyen, sadece seçimlerinden seçime sezonluk işçiler gibi ortaya çıkan, ışığı görünce hemen siyasi ikbal hesabı yapmak isteyenlere fırsat vermemek.

  Hiç kimsenin kendisini Cumhuriyet kendisini Cumhuriyet Halk Partisinin üzerinde göremeyeceğini, hatırlatmak, en önemlisi 2014 yerel yönetim seçimlerinde partimizi mutlaka iktidar yapmak için; 17 Nisan 2012 Salı günü yapılacak olan partimizin 9. olağan kongresinde ilçe başkanlığına tekrar aday olduğumu açıklıyorum.

KASAP’TAN SONRA TOKA’DA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

   Kasap’tan sonra CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan isim ise Yenişehir Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Toka oldu. Kadın ve Gençlik Kolları ile eski belediye başkan adaylarından Mehmet Dırancı ve eski İl Genel Meclis üyelerinden Hüseyin Zengin’in destek verdiği Hüsnü Toka, ilk olarak kendini tanıttı. Toka kendini şu sözlerle tanıttı: “1957 Yenişehir Doğumlu olup ilk orta lise öğrenimimi yeni şehirde tamamladım. 1979 yıllarında Ankara Gazi Üniversitesi işletme Fakültesi’nden mezun oldum. 1981’den bu yana ilçemizde Mali Müşavirlik yapmaktayım. İki kızım var”.

   Hüsnü Toka adaylık açıklamasında şunları kaydetti:

   Cumhuriyet Halk partimize gönül verenlerin oluşturduğu Demokratik Taban Hareketi’nin içinde yer aldım. Delege ve Üye arkadaşlarımdan gördüğüm ilgi üzerine ve verdikleri destekler sonucunda CHP İlçe Başkanlığına aday olmaya karar vermiş bulunmaktayım.

   Delegelerimizin büyük çoğunluğu tarafından bu talebim kabul görmüş bulunmaktadır.

   Bu işi, Yurduma, CHP’ye İlçemize bir hizmet ve vefa borcu olarak görmekteyim.

   Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı nöbet sırasının bana geldiğine inanıyorum.

   Cumhuriyet Halk Partisi Belediye meclis üyesi olarak üç yıldır yaptığım çalışmalarım referansımdır.

   Belediye meclisinde ve partimin diğer etkinliklerinde CHP’yi elimden geldiğince en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım.

   Partililerimizi ve vatandaşlarımızı kırmamaya özen gösterdim.

   İlçe Başkanlığına seçildiğim takdirde; Hiçbir ayırım gözetmeden partimizin tüm birim ve bireyleri ile, ortak akıl ve görüşlerle yeni projeler oluşturarak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yerel’de ve genel’de de iktidar olması için bütün gayretimle çalışacağım.

   Cumhuriyetin Temel ilkelerine (Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti) bağlı ulusal birlik ve bütünlükten yana, hırsızlık ve yolsuzluklara buluşmamış, çalışkan, dürüst, ilkeli ve AKP’nin uygulamalarından memnun olmayan herkesi partimize üye olması için çalışacağım. Partimize yeni üyeler kazandırarak büyütmek en önemli amaçlarımdan birisi olacaktır. Planlı ve programlı çalışan ve Yenişehir için projeler üreten YENİŞEHİR CUMHURİYET HALK PARTİSİ olacağız.

   Hedefimiz Yerel de AKP’nin iktidarına son vermektir.

   Yenişehir’i, Viranşehir, Büyükçe bir köy konumuna sokan AKP iktidarından memnun olmayan, Cumhuriyet değerlerine bağlı, Ulusal birlik ve bütünlükten yana olan Tüm halkımızın bu mücadelemize omuz vermesini istiyorum.

    Seçimlere bir-iki ay kalan hareketlenen bir ilçe yönetimi olmayacağız.

  İlçe Genel kurulundan itibaren yerel iktidarı almak için tüm gayretlerimizi seferber edeceğiz.

  Bana yapılan her türlü öneri ve eleştirileri yönetim Kurulundaki arkadaşlarımla dikkate alarak çalışacağım.

  Cumhuriyet Halk partisine karşı yapılacak her türlü engellemeye göğüs gereceğim.

  Partililerimiz arasında kardeşliğin, sevginin ve saygının tesisi için elimden gelen her çabayı göstereceğim.

   Cumhuriyet Halk Partisi’nin Delege ve üyelerinin; partisi için çalışan, üreten, koşturan, elini taşın altına koyan, yetiştirdiği değerlere sahip çıkacak bilinç ve olgunlukta olduğuna inancım tamdır.

   Cumhuriyet Halk Partisinde yurt genelinde Sayın Genel Başkanımız KEMAL KILIÇDAROĞLU ile birlikte değişim ve yenilik gözlenmektedir.

   Bizler de bu yenilik ve değişimi gören ve ayak uyduran partili üyeler ve yurttaşlar olarak bu harekete güç vermemiz gerektiği inancındayız.

   Katılan herkese tekrar teşekkür eder. Saygılar sunarım.

   Diğer yandan, Yenişehir CHP’deki seçimylerde 148 delege oy kullanacak.

  

HABER: NİHAT BIÇAK

Bu haber 1576 defa okunmuştur.

  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
vipfal reklam

Mehmet KÖSEOĞLU Mehmet KÖSEOĞLU
BİBER FESTİVALİ’NE YANLIŞ ZAMANLAMA!
Oya BİÇİCİ Oya BİÇİCİ
RUHSAL DETOKS YAPMAYA NE DERSİNİZ?
Nihat BIÇAK Nihat BIÇAK
ÇOCUKLARI BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE!
Fatih AK Fatih AK
KAÇ PARA ÖDENECEK? KAÇ DAİRE YAPILACAK?
Aydın UZKAN Aydın UZKAN
SADE HAYAT DEDİKLERİ
Mustafa UYSAL Mustafa UYSAL
BİR HAYAL İLE BAŞLAR
Özhan TURHANLI Özhan TURHANLI
SECMEN DAVRANIŞI VE 1 KASIM SEÇİMLERİ
Erdoğan Hamdi CİNGİL Erdoğan Hamdi CİNGİL
NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAP
Dursun CANATAN Dursun CANATAN
KOLAY TÜKETME
Suat KAHYA Suat KAHYA
TARIMSAL DESTEKLEMELER
Yasemin Şen ZEYTİN Yasemin Şen ZEYTİN
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRİN
İlyas ÇELİK İlyas ÇELİK
MUTLU OLMANIN BİLİMSEL AÇIDAN KANITLANMIŞ 12 YOLU
Ziya GÜNEY Ziya GÜNEY
YENİLENEBİLİR ENERJİ VE RÜZGAR...
Hülya GEDİKLİ Hülya GEDİKLİ
Önce sormalı insan bir kendine!
vipfal reklam


Facebook

 RSSYasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları Yenişehir Gündem Gazetesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı ve haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı ve haberlerin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Altyapı , Tasarım ve Geliştirme