Bugün :
Yenişehir Haberleri Yenisehirim.com  [Yenişehir -

MECLİSTE GERGİN ANLAR

MECLİSTE GERGİN ANLAR

Tarih 03 Ekim 2012, 11:57 Editör Nihat BIÇAK

Başkan Cingil ile tartışma yaşayan MHP ve CHP Grubu, meclisin sonunda Belediye meclisini terk ettiler.

Yenişehir Belediye Meclisi, Ekim ayı toplantısını, Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil başkanlığında gerçekleştirdi.

   CHP Meclis üyesi Şenol Ersoy dışında tüm meclis üyelerinin katıldığı Ekim ayı Belediye Meclisi toplantısında gergin anlar yaşanırken, gergin anların sonunda ilk önce MHP Grubu, ardından da CHP Grubu meclisi terk etti.

BAŞKAN CİNGİL İLE MHP MECLİS ÜYESİ BEDEL ARASINDAKİ SÖZLÜ TARTIŞMA, MHP GRUBUNUN MECLİSİ TERK ETMESİNE NEDEN OLDU

   Tek maddeyi görüşmek için toplanan Yenişehir Belediye Meclis toplantısı, gergin anlar nedeniyle yaklaşık 10 dakika sürdü. Meclisin görüştüğü tek madde olan “İtfaiye Müdürlüğü pompasından verilecek suyun m3 fiyatının görüşülmesi” sırasında Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil ile MHP Meclis Üyesi Mesut Bedel arasında sözlü tartışmalar yaşandı.

   Meclis başladığında konuyla ilgili konuşan Cingil, “Geçen mecliste bu konu MHP tarafından gündeme getirilmişti. Biz konuyla ilgili araştırmamızı yaptık. Konu, bahsedildiği gibi değil. MHP’nin açıklamalarında suyun yaz başından alındığı söyleniyordu. Gerekli yazışmalar yapıldı. Arkadaşımızın savunması alındı. Karayolları adına ağaçların sulamasını yapan firma 24 Temmuz tarihinden itibaren ihtiyaç duyduğu hallerde itfaiye pompasından su almış. Ancak meclis tarafından belirlenen fiyat olmadığı için bu firmadan su ücreti alınmamış. Meclisimiz de bugün bu eksiği tamamlıyor. Ayrıca kantar fişleri mevcut, su ücretleri birikmişlerle birlikte alınacak” ifadelerini kullandı.           

   MHP Grubu, İtfaiye Müdürlüğü pompasından verilecek suyun m3 fiyatını 1 TL olarak belirleyen ve oylamaya geçmeye hazırlanan mecliste, itfaiye pompası ile Yenişehir’e verilen şebeke suyunun fiyatını karşılaştırdı. Şebeke suyunun fiyatını tam olarak bilemeyen MHP Grubu, bu yüzden, itfaiyeden alınacak pompa suyunun yüksek olduğunu söyledi. MHP’nin bu söylemine karşılık belediye çalışanlarından şebeke suyunun fiyatını öğrenen Başkan Bülent Hamdi Cingil, pompa fiyatının yüksek olmadığını kaydetti. Başkan Cingil’in bu konuşmasının ardından MHP’li Vedat Aşık’ın özeleştiri yaparak “Yanlış anlamış” olduklarını söylemesi ve Başkan Cingil’in “Kulaktan dolma bilgiler ile bu işler olmaz, ilgili müdürüm bilgi vermeden konuşuyorsunuz” demesi, meclisin tansiyonunu bir anda yükseltti. Başkan Cingil’in yaptığı bu konuşmaya MHP Meclis Üyesi “Başkan neden agresifleşiyorsun, biz fiyat öğrenmeye çalışıyoruz” dedi. Başkan Cingil, Bedel’e dönerek, agresifleşmediğini, doğru bilgiyi öğrenmek için susmaları gerektiğini ifade etti.

   Bu konuşmaların ardından iyice gerginleşen mecliste Başkan Cingil ile MHP’li Bedel’in tartışmaları devam etti. Bedel, başkanın agresifleşmesi konusundaki ısrarını sürdürürken, Başkan Cingil bu kez de MHP’yi, kurallı olmaları gerektiği konusunda uyardı. Cingil, MHP’ye kurallı olmaları gerektiğini söylerken sarf ettiği “Burası köy kahvesi değil, bir susup dinleyin” sözleri, MHP’li Bedel’in kızmasına sebep oldu. Bedel’de bu sözlere karşılık Cingil’e hitaben, “Karşında çocuk yok!” diye konuştu. Bedel’in konuşmasına aynı şekilde “Senin de karşında çocuk yok” diye cevap veren Başkan Cingil tartışmayı bitiren son sözleri şu şekilde söyledi: “Dinleyeceksiniz, öğreneceksiniz. İtiraz ettiğiniz şeyin aslında itiraz edilmemesi gerektiğini öğrendiniz.

   Yaşanan gergin anların ve tartışmanın ardından, sorular soracaklarını meclisin başından söyleyen MHP Grubu meclis salonunu terk etti.

   İkinci tartışma ve meclisi terk etme olayı da yine Başkan Cingil ile CHP’li üye Toka arasında yaşandı. Başkan Cingil, Roman konutlarını neden romanlara teslim etmediklerini soran Hüsnü Toka’yı bilgisizlikle suçladı. İkili arasında geçen kısa konuşmanın ardından Toka’da meclis salonunu terk etti.

   Tartışmalara neden olan “İtfaiye pompa suyunun fiyatı” ise oy birliği ile 1 TL olarak belirlendi.            

 

NİHAT BIÇAK

Bu haber 1283 defa okunmuştur.

  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
vipfal reklam

Mehmet KÖSEOĞLU Mehmet KÖSEOĞLU
DEFİNE İLÇESİ YENİŞEHİR!
Oya BİÇİCİ Oya BİÇİCİ
RUHSAL DETOKS YAPMAYA NE DERSİNİZ?
Nihat BIÇAK Nihat BIÇAK
ÇOCUKLARI BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE!
Fatih AK Fatih AK
KAÇ PARA ÖDENECEK? KAÇ DAİRE YAPILACAK?
Aydın UZKAN Aydın UZKAN
SADE HAYAT DEDİKLERİ
Mustafa UYSAL Mustafa UYSAL
BİR HAYAL İLE BAŞLAR
Özhan TURHANLI Özhan TURHANLI
SECMEN DAVRANIŞI VE 1 KASIM SEÇİMLERİ
Erdoğan Hamdi CİNGİL Erdoğan Hamdi CİNGİL
NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAP
Dursun CANATAN Dursun CANATAN
KOLAY TÜKETME
Suat KAHYA Suat KAHYA
TARIMSAL DESTEKLEMELER
Yasemin Şen ZEYTİN Yasemin Şen ZEYTİN
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRİN
İlyas ÇELİK İlyas ÇELİK
MUTLU OLMANIN BİLİMSEL AÇIDAN KANITLANMIŞ 12 YOLU
Ziya GÜNEY Ziya GÜNEY
YENİLENEBİLİR ENERJİ VE RÜZGAR...
Hülya GEDİKLİ Hülya GEDİKLİ
Önce sormalı insan bir kendine!
vipfal reklam


Facebook

 RSSYasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları Yenişehir Gündem Gazetesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı ve haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı ve haberlerin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Altyapı , Tasarım ve Geliştirme