Bugün :
Yenişehir Haberleri Yenisehirim.com  [Yenişehir -

TEST MERKEZİ'NDE İŞLEM TAMAM

TEST MERKEZİ'NDE İŞLEM TAMAM

Tarih 22 Kasım 2012, 10:30 Editör Nihat BIÇAK

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da Test merkezi için onay verdi.

  Yenişehir’de kurulacak olan “Otomotiv Test Merkezi” için çalışmalar devam ediyor. Bursa Valiliği’nden sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da Test merkezi için onay verdi. Nihai kararı Başbakan Erdoğan verecek.

Yenişehir’de kurulması planlanan Otomotiv Test Merkezi için Mera Komisyonu tarafından oy çokluğu ile onay çıkmasının ardından ilgili dosya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından da kabul edildi. Başbakanlığa iletilen dosya için nihai kararın yakın zamanda çıkması bekleniyor. 

SON KARARI BAŞBAKAN ERDOĞAN VERECEK

  Türk Standartları Enstitüsü tarafından planlanan Otomotiv Test Merkezi için son kararı Başbakanlık verecek. Yaklaşık 130 milyon dolara mal olacak ve bin kişiye istihdam sağlaması beklenen Otomotiv Test Merkezi Projesi için son aşamaya gelindi. Konuyla ilgili açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, “Proje için Yenişehir’deki 2 bin 600 dönümlük arazide karar kılındı. Arazi, Mera Komisyonu’ndan onay aldı. Mera Komisyonu’nun Yenişehir için aldığı karar son olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na iletildi. Buradan da onay alınmasının ardından Otomotiv Test Merkezi Projesi dosyası, Başbakanlığa iletildi. Başbakanlıktan da onay alınması durumunda 2 bin 600 dönümlük arazi Hazine’ye devredilecek ve proje gerçekleşecek” diye konuştu.

   Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil sözlerini şöyle sürdürdü: Uluslararası standartta yapılacak Otomotiv Test Merkezi’nde, sadece Türkiye’de üretimi yapılan otomobillerin değil, aynı zamanda dünyanın her yerinden gelecek otomobil firmalarının yeni modellerinin testleri de yapılabilecek. İçerisine yapılacak çeşitli büyüklükte hız pistleri ile otomobil ve savunma sanayinde kullanılacak araçların teknik testlerinin yapıldığı bir merkez olacak. İnşallah Sayın Başbakanımızın onayından sonra yatırım için geri sayım başlamış olacak. Yatırımın ilçemize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

HABER: FATİH AK

Bu haber 2062 defa okunmuştur.

  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
vipfal reklam

Mehmet KÖSEOĞLU Mehmet KÖSEOĞLU
KADINLARIMIZ
Oya BİÇİCİ Oya BİÇİCİ
RUHSAL DETOKS YAPMAYA NE DERSİNİZ?
Nihat BIÇAK Nihat BIÇAK
ÇOCUKLARI BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE!
Fatih AK Fatih AK
KAÇ PARA ÖDENECEK? KAÇ DAİRE YAPILACAK?
Aydın UZKAN Aydın UZKAN
SADE HAYAT DEDİKLERİ
Mustafa UYSAL Mustafa UYSAL
BİR HAYAL İLE BAŞLAR
Özhan TURHANLI Özhan TURHANLI
SECMEN DAVRANIŞI VE 1 KASIM SEÇİMLERİ
Erdoğan Hamdi CİNGİL Erdoğan Hamdi CİNGİL
NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAP
Dursun CANATAN Dursun CANATAN
KOLAY TÜKETME
Suat KAHYA Suat KAHYA
TARIMSAL DESTEKLEMELER
Yasemin Şen ZEYTİN Yasemin Şen ZEYTİN
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRİN
İlyas ÇELİK İlyas ÇELİK
MUTLU OLMANIN BİLİMSEL AÇIDAN KANITLANMIŞ 12 YOLU
Ziya GÜNEY Ziya GÜNEY
YENİLENEBİLİR ENERJİ VE RÜZGAR...
Hülya GEDİKLİ Hülya GEDİKLİ
Önce sormalı insan bir kendine!
vipfal reklam


  •  
  •  
  •  

Facebook

 RSSYasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları Yenişehir Gündem Gazetesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı ve haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı ve haberlerin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Altyapı , Tasarım ve Geliştirme