Bugün :
Yenişehir Haberleri Yenisehirim.com  [Yenişehir -

NİHAT BIÇAK'A ÖNEMLİ GÖREV

NİHAT BIÇAK'A ÖNEMLİ GÖREV

Tarih 14 Ekim 2010, 12:38 Editör Nihat BIÇAK

Gazeteci Nihat Bıçak, Manisa Merkezli kurulan Türkiye Yerel Gazeteler Birliği'nin Genel Sekreteri oldu. Birliğe Türkiye genelinde 280 gazete destek verdi.

 Türkiye'deki yerel gazeteleri bir çatı altında toplamayı hedefleyen "Türkiye Yerel Gazeteler Birliği" geçtiğimiz hafta Manisa Merkezli kuruldu. Birliğin başkanlığına Manisa'da bir medya grubunun sahibi olan Avukat Tuğba Atalay getirildi. Birliğin Genel Sekreteri ise, Bursa Gün ve Yenişehir Gündem Gazeteleri sahibi Gazeteci Nihat Bıçak oldu. Birliğe kısa zamanda 280 gazete destek verdi. Birliğin hedefi ise, Türkiye genelinde 1.000 gazeteyi üye yapmak.
   Türkiye Yerel Gazeteler Birliği Genel Sekreteri Nihat Bıçak yaptığı açıklamada; amaçlarının Türkiye genelindeki tüm gazeteleri birlik çatısı altında toplamak ve bu sayede güç birliği oluşturmak olduğunu söyledi.
   Türkiye'de yerel gazeteleri bir araya getirmek için zaman-zaman bazı oluşumlar olduğunu, ancak bunların zaman içerisinde hedefinden şaştığını belirten Nihat Bıçak, "Biz hedefimizin ne olduğunu biliyoruz. Gazeteci arkadaşlarımızla bir yol haritası çizdik ve buna bağlı kalarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Birliğimize Türkiye'nin her yerinden destek yağıyor. Bu bizi hem mutlu ediyor, hem de çalışma azmimizi artırıyor. Kısa zamanda 300'e yakın gazete bize destek verdiğini söyledi. Nasıl bir sorumluluk altına girdiğimizi de çok iyi biliyoruz. Derneğimiz her bakımdan Türkiye'de söz sahibi olacak bir birlik olacak" diye konuştu.
   Yerel gazetelerin sıkıntılarını çok iyi bildiklerini ve sıkıntıları gidermek için şimdiden çalışmalara başladıklarını hatırlatan Bıçak, "Mustafa Kemal Atatürk yerel basına "Gazi" unvanı vermiştir. Ancak Gazi basın, büyük zorluklar içerisinde hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Yakın zamanda gerekli yerlerden randevular alarak sıkıntılarımızı aktarmaya çalışacağız. Gerekirse Başbakan'a kadar gidip yerel basının sıkıntılarını ve isteklerimizi ortaya koyacağız. Sayın Başbakanımızın yerel basına verdiği önemi çok iyi biliyoruz. Ancak yerel basın olarak kendimizi iyi anlatamadığımızı da söylemek istiyorum. Sıkıntıların giderilmesi noktasında öncelikle kendimizi anlatmamız gerekiyor. Sıkıntılarımızı yetkili mercilere anlattıktan sonra çözüm bekleyeceğiz. Eğer bir çözüm bulunmazsa değişik eylemler yapacağız" açıklamalarında bulundu.
 Başka Bursa Milletvekillerinden yardım ve destek isteyen Yerel Gazeteler Birliği Genel Sekreteri Nihat Bıçak, destek isteklerinin karşılıksız kalmayacağına inandığını söyledi. Yerel Gazeteler Birliği'nin genel yapısı hakkında da bilgi aktaran Nihat Bıçak şunları söyledi: Birliğimiz 7 kişilik yönetim kurulundan oluşacak. Ancak yönetim kurulu ile birlikte 40 kişilik bir istişare heyeti oluşturuyoruz. Türkiye'nin her bölgesinden gazeteci arkadaşlarımızın oluşturacağı bu istişare kurulu dönem-dönem toplanarak yeni hedeflerini belirleyecek. İlk toplantımızı 23 Ekim günü Ankara'da yapmak istiyoruz. Daha sonra Yerel Gazeteler Birliği olarak Türkiye çapında açıklamalarımız olacak. Birliğimizin tüm yerel gazetelere, gazeteci arkadaşlarıma ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diliyorum". 
   Birliğin istişare kurulunda Bursa'dan Gazeteciler Fatih Ak, Hasan Bozbey ve Hurşit Topal bulunuyor. 

Bu haber 1908 defa okunmuştur.

  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Özhan TURHANLI Özhan TURHANLI
BİR "GENÇLİK" NİMETİ: ULUSAL AJANS
Nihat BIÇAK Nihat BIÇAK
DOĞADAN GELEN LEZZET
Serhat AYAS Serhat AYAS
SU VE HAVA KİRLİLİĞİ KISIRLIĞA NEDEN OLUYOR!
Fatih AK Fatih AK
ALLAH SABIR VERSİN!
Oya BİÇİCİ Oya BİÇİCİ
KAHKAHA İLE GELEN RUH VE BEDEN SAĞLIĞI
Suat KAHYA Suat KAHYA
TARIMSAL DESTEKLEMELER
Dursun CANATAN Dursun CANATAN
HAZIRCILIK
Mustafa UYSAL Mustafa UYSAL
YEŞİL SANAYİ ZİRVESİ ARDINDAN
Mustafa SEVİM Mustafa SEVİM
EY KUDÜS!
Yasemin Şen ZEYTİN Yasemin Şen ZEYTİN
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRİN
İlyas ÇELİK İlyas ÇELİK
MUTLU OLMANIN BİLİMSEL AÇIDAN KANITLANMIŞ 12 YOLU
Ziya GÜNEY Ziya GÜNEY
YENİLENEBİLİR ENERJİ VE RÜZGAR...
Hülya GEDİKLİ Hülya GEDİKLİ
SİYASETİN EN ÇİRKİN HALİ!

Facebook

RSS Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları Yenişehir Gündem Gazetesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı ve haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı ve haberlerin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.