AFYON’DA NELER OLUYOR?

AFYON’DA NELER OLUYOR?

Bu köşe yazımda Afyonkarahisar’da ortaya çıkan turizm atağına yer vereceğim.

13-17 Mart 2019 Tüyap Boat Antalya fuarında kendilerini tanıdığım Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürümüz sayın Mehmet Tanır Beyefendinin inanılmaz heyecanına şahit oldum.

Mehmet Bey, Antalya’daki kamp ve karavan fuarında Afyon için düşüncelerini dile getirirken, kafamdan geçenler Türkiye turizmi gerçekten Mehmet bey gibi dinamik heyecanlı yöneticiler sayesinde ivme kazanır ve kazanacaktır diye düşündüm. Ve bir anda sayın müdürümün kamp ve karavan turizmi için bizi davet etmesiyle o heyecanın, o anda orda bulunanların ve benim de hissetmemize sebep oldu. Çünkü karşımızda doğa, kamp ve karavan severlere değer veren, önemseyen biri vardı.

Bu beni daha çok heyecanlandırdı ve o an bir şeyler yapmak istedim. O gün, bir sonraki toplantı için sözleşerek ayrıldı. Bir sonraki toplantıda Mehmet bey tüm enerjisini Afyonkarahisar Kamp ve Karavan turizmine adamıştı sanki.

Afyonkarahisar Valimiz Mustafa Tutulmaz Beyfendi himayelerinde Sandıklı Kaymakamımız sayın Eflatun Can Tortop Bey, Sandıklı Belediye Başkanımız sayın Mustafa Çöl Bey, 5. Bölge DKMP Müdürü Nevzat Algan Bey, Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Bozoklu Bey, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Mehmet Tanır Bey, Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği Başkanı (BTKKD) Hayriye Yıldız hanımefendi ve birçok yetkili ile birlikte Afyon’da yapılacak olan kamp ve karavan etkinliği için toplanıldı.

Afyonkarahisar’da kamp ve karavan turizmini çok ciddiye alındığını gördük. Camia ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak, bu heyecanın önemli bir parçası olduğumuzu düşünmek derneğimiz yönetimini çok etkiledi. Yapılan görüşmeler ve programlar neticesinde etkinliği hızlı ve çok kısa zamanda organize ederek gerçekleştirdik.

Toplantıda konuşulanların dışında fazlasıyla güzel bir etkinlik oldu. Türkiye’nin her bölgesinden 62 karavan ve 10’larca çadır, etkinlik alanında olduk. Afyonkarahisarlı dostlarımızı büyük karavan konvoyu ile coşkuyla selamladı. Bunların yankıları devam ederken, Afyon basını ve sosyal medyalarını takip ediyor, açıkçası Turizm için yapılanları gördükçe gurur duyuyorduk.

Her gün, her hafta farklı bir etkinlik, bir aktivite, dolu dolu turizm adına yapılanları izleyerek, Afyonkarahisar’ı hiç tanımamış olmanın biraz mahcubiyetini yaşadım. ‘Önümüzdeki hafta ne yaşanacak Afyon’da turizm adına’ diyerek Afyonkarahisar’ın Turizme bu kadar ufku açık olmasının takdir ettik.

Afyonkarahisar’da neler oluyor başlığım ile, Afyon’da turizm mozaiğinin zenginliğini anlatmak, Afyonkarahisar halkının samimiyetini göstermek ve idari yöneticilerinin çabalarına biraz da olsa dikkat çekmek istedim.

Turizm adına Afyonda gerçekten bir şeyler oluyor. Ülkemizin her karışı tarih, kültür ve turizm adına çok zengin. Bu zenginlikleri çıkarmak ve tüm dünyanın dikkatini çekmek, sürdürülebilir, kalıcı, alternatif turizmi ve turizmin her yönünü geliştirmeyi hedefleyen tüm yetkililerimizi ve bu hedefte emeği geçenlere teşekkür ederiz.

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/afyonda-neler-oluyor.html.html

Yorumlar

  • Mustafa taner

    Mustafa taner

    Güzel bir tanıtım yazısı. Ayrıca bölgesel bir gazetede yayımlanması tanıtım için önemli bir ayrıntı. Kaleminize sağlık...

Yorum Yaz