ERCAN ÖZEL'DEN, BELEDİYE AĞAÇ KATLİAMI YAPIYOR İDDİASI

ERCAN ÖZEL'DEN, BELEDİYE AĞAÇ KATLİAMI YAPIYOR İDDİASI

İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel, Yenişehir Belediyesi hakkında yeni bir iddia ortaya attı. Özel, genç ve yeşil ağaçların, belediye konnrolünde kökünden kesilerek katledildğini iddia etti. Özel, bunun insanlık suçu olduğunu söyledi.

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, Yenişehir’in merkezinde yapımına başlanan Millet Bahçesinde kek yemek ve çay içmek uğruna, genç ve yeşil ağaçların Yenişehir Belediyesi’nin kontrolünde kökünden kesilerek katledilmesine sert tepki göstererek; "Bu bir insanlık suçudur" dedi.

Özel: "Millet Bahçesinde ağaç katliamına göz yumanlara yazıklar olsun".

Yenişehir'de aylardır yapımı yılan hikayesine dönen Millet Bahçesi Projesi konusunda daha tartışmalar dinmemiş iken bugün Millet Bahçesi olarak adlandırılan ve vatandaşlarımızın nefes alacağı bir yer olarak planlanan alanda onlarca genç ve yeşil ağacın bile bile yok edilmesini vicdansızlık olarak değerlendiren İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel; "Yenişehir Belediyesini yönetenlere ve bu ağaç katliamına müsaade edenlere yazıklar olsun" dedi.

Yenişehir Belediyesi marifeti ile Millet Bahçesinde yapılan ağaç katliamı ile ilgili açıklamasına devam eden Özel: "Yenişehirin merkezinde bulunan geçtiğimiz yıllarda yıkılan Osmangazi Lisesi ile santral parkın içinde yer alan ve bugün teker teker Yenişehir Belediyesi onayıyla katlediklerine şahit olduğumuz yeşil ağaçlar, binlerce kuşa ve canlıya ev sahipliği yapıyordu. Ağaç yoğunluğu ile halkın nefes aldığı bir alan olarak kullanılıyordu. Birkaç yıldır otopark olan kullanılan ve ilçenin önemli bir sorununa çözüm olan 14 bin m2'lik alan Millet Bahçesi yapılacak denilerek adeta göz göre göre yok ediliyor" şeklinde konuştu.  

Belediyecilik başta doğayı, ağacı, çevreyi ve tüm canlı varlıkları korumaktır.

Birkaç ay öncesine kadar otopark olarak kullanılan ağaçlarla dolu alanda yaklaşık altı yüz araç parklanma yapabiliyordu. Otoparkın iptal edilmesi sonrası ilçede araçlar için otopark olmaması dolayısıyla özellikle son birkaç hafta içinde binlerce araca yüklü miktarlarda park cezası kesilmesi Yenişehir halkında büyük tepkilere neden olmuştu. Halkımızın kesilen otopark cezalarına yönelik tepkileri daha dinmemiş iken Millet Bahçesi alanında ki yeşil ve canlı ağaçların acımadan hunharca katledilmesi bir yönetim zafiyetinden çok insanlık suçu olduğunu belirten İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel; "Belediyecilik beton, asfalt ve kaldırım yapmak değildir. Belediyecilik başta doğayı, ağacı, çevreyi ve tüm canlı varlıkları korumaktır" diye konuştu.   

Özel, yaptığı açıklamasında sözlerine şu şekilde devam etti: "Bir şehrin insanları gibi doğasını o bölgede yaşayan tüm canlıları korumak, geçmişin ve geleceğin emaneti olan ağaçları muhafaza etmek en başta şehrin belediye başkanına düşen en önemli vazifelerden biridir. Bu gerçekler ışığında Yenişehir Belediyesi oksijen kaynağı olan o yeşil ve güzelim ağaçların kesilmesine nasıl müsaade eder? Bir ağaç kolay mı yetişiyor? Böyle akla ziyan uygulama nasıl yapılır. Bunu vicdanlı Yenişehir halkının ve kamuoyunun takdirine bırakıyorum".

ÖZEL: Bahçeli, Ağacı kökünden sökmeye, MHP'lilerde bir eğilim göremezsin" demişti.

Özel sözlerine şöyle devam etti: MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli geçtiğimiz yıllarda doğayı ve ağaçları yok edenlere, yakıp yıkanlara karşı; "İnsan ve doğa katillerine hayat zindan edilmelidir. Devletin nefesi canilerin ensesindedir. Yeşile, ağaca, orman canlılarına kıyanların insan olması mümkün değildir. Ağacımıza, doğamıza insanımıza kimler sabotaj yapıyorsa cezalandırılmaları kaçınılmazdır." diye açıklamalarda bulunmuştu. Yine birkaç hafta önce gezi olayları ile ilgili yaptığı açıklamada ise; "Ağacı kökünden sökmeye MHP'lilerde bir eğilim göremezsin. Ağaç dikmekle yetişirler" diyerek bir anlamda MHP'lilerin doğaya ve ağaca karşı olan hassasiyetlerini dile getirmişti. Tüm bu söylemler ortada iken MHP'li bir belediyenin ağaç katliamına ev sahipliği yapması Yenişehir Belediyesinin nasıl bir yönetim anlayışına sahip olduğunu ve olayın vahametini açıkça bir kez daha ortaya koymaktadır. Millet Bahçesi Projesi için Yenişehir Belediyesi'nin yapmış olduğu basın açıklamalarında ise, bu bölgenin ilçenin akciğeri olacağı, yeşilliğin bol tutulacağı ve vatandaşlarımızın nefes alabileceği bir yer olarak planlandığı belirtilmişti. Ama ilk icraat olarak taptaze canlı ve yeşil ağaçların canına kıyılması ilçemizin nasıl bir zihniyet tarafından yönetildiğini bizlere acı bir şekilde gösteriyor. Maalesef kültür yoksunu, doğa düşmanı bu anlayış, Yenişehir'de yaşam alanlarımızı, nefes alanlarımızı ve geleceğimizi yok ediyor".

Basın açıklamasının son bölümünde İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı olarak bu vatanın doğasının kendileri için kutsal olduğunu vurgulayan Ercan Özel; "Doğamızı korumak ve kollamak biz İYİ Partililer için kutsal bir görevdir. Yenişehir halkına güzel bir gelecek bırakmak için doğamızı ve ağaçlarımızı yok edenlere karşı, ağaçları, suları ve tüm canlıları koruyacağımıza dair siz değerli hemşerilerimize söz veriyoruz" dedi.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/ercan-ozelden-belediye-agac-katliami-yapiyor-iddiasi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz