KÜTÜPHANE VE GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ AÇILDI

KÜTÜPHANE VE GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ AÇILDI

İlhan Oğuz Anadolu Lisesi yenilenen kütüphanesi ve yeni yapılan görsel Sanatlar Atölyesiyle göz doldurdu. Kitapsever, hayırsever, çeşitli sivil toplum ve kamu kurumlarının yardımları ve bütçe imkanlarıyla yenilenen kütüphanede 1800 kitap bulunuyor.

Titizlikle derlenen kitaplar tamamen güncellendi. Kitaplar, barkod okuma sistemine kaydedilerek öğrencilerin kullanımına sunuldu. Kütüphanede bir de süreli yayın köşesi bulunuyor. Tarih-Coğrafya-Edebiyat-Bilim-Teknik-Kültür-Spor alanlarındaki dergiler yani sayılarıyla kitapsever ve öğrencilerin ilgisini çekecek şeklide düzenlendi.

Okul Müdürü Mesut Demiray'ın açıklamaları şöyle "Kütüphanemizi konsept olarak iki bölümden meydana getirdik. Bir bölümde biblolar, balıklar, dergilerden oluşan ev havası; diğer tarafta ise banklar, sokak lambaları, çiçekler ve rahat koltuklarıyla bahçe havası vermek istedik. Öğrencilerimiz kütüphanemize geldiklerinde hem kitap okumanın hazzını yaşayacak, hem de farklı bir dünyaya dalarak hayal güçlerini kullanacaklar. Görsel sanatlar atölyesi ise şövaleleri,c anlı renkleri, rahat oturma sandalyeleriyle 30 öğrencinin aynı anda atölyeyi kullanabileceği şekilde tasarlandı. Şimdiden öğrencilerimizi resimleri şövaleleri doldurmuş durumda. Bize kitap bağışı yapan kitapseverlerimize, öğrencilerimize, katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum" dedi.


 

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/kutuphane-ve-gorsel-sanatlar-atolyesi-acildi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz