SERVİSÇİLERİN DERDİ BÜYÜK!

SERVİSÇİLERİN DERDİ BÜYÜK!

Yenişehir’de faaliyet gösteren 269 No’lu Yenişehir Yeşilkent Servis Kooperatifi Başkanı Fikret Çoban, kooperatif binasında yaptığı açıklamada, servisçiler olarak yaşadıkları sıkıntıları aktardı.

Kooperatif yönetimi ve üyelerin hazır bulunduğu açıklamada, 269 No’lu Yenişehir Yeşilkent Servis Kooperatifi olarak örnek bir kooperatif olduklarını ancak son yaşanan olaylardan sonra kontak kapatacak seviyeye geldiklerini vurguladı.

ARAÇLARIMIZA TUTANAK TUTULUP BAĞLANIYOR

269 No’lu Yenişehir Yeşilkent Servis Kooperatifi Başkanı Fikret Çoban, ‘132 tane üye aracı ve 3 tane de kooperatifin özaraçları ile birlikte 135 tane aracımız var. 2005 yılından bu yana Şişecam’a servis çekiyoruz. Ancak son zamanlarda yaşanan sıkıntılar iyice büyüdü. Araçlarımız Bursa ve İnegöl’e servis çekiyor diye tutanak tutuluyor ve bağlanıyor. Daha dün Hamzabey’de 8 aracımız bağlandı. Biz sadece buradaki fabrikaların servisini çekiyoruz. Kooperatif olarak ne Bursa, ne İnegöl ne de başka ilçeye servis çekiyoruz. Maalesef bize korsan ve kaçak muamelesi yapılıyor. Biz korsan ve kaçak değiliz, biz sadece ekmeğimizin peşindeyiz’ şeklinde konuştu.

KONTAK KAPATACAK DURUMA GELDİK

Son zamanda yaşanan akaryakıt zamlarının ardından iyice zor duruma geldiklerinin altını çizen Başkan Çoban, ‘Biz rızkımızı kazanmak için mücadele ediyoruz. ancak yaşadığımız sorunlar nedeniyle kontak kapatma noktasına geldik. Sorunlarımızı aktarmak için siyasilere ulaşmaya çalıştık ama maalesef ulaşamadık. Ekmeğimiz elimizden kayıp gidiyor’ dedi.

ŞİŞECAM SERVİSİNİ ÇEKEMEZSEK YAPTIĞIMIZ İŞİN ANLAMI KALMAZ!

Milli Eğitim’e zararına servis çektiklerini kaydeden Fikret Çoban, ‘Kooperatif üyelerimiz son zamanlarda zarar ediyor. Bunun yanında İnegöl OSB’ye servis çekiyoruz deniyor. Bir tane aracımızın İnegöl, Bursa, Kestel, Gürsu gibi yerlere servis çekildiği ispat edilsin o aracın üyeliğini iptal ederim. Biz sadece Şişecam personelini Bursa'dan alıp Yenişehir’e getiriyoruz. Şişecam da olmazsa yaptığımız işin anlamı kalmaz. Biz sadece hakkımızı istiyoruz’ diye konuştu.

ALİNUR AKTAŞ’TAN YARDIM BEKLİYORUZ

Sıkıntılarının giderilmesi için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a da seslenen 269 No’lu Yenişehir Yeşilkent Servis Kooperatifi Başkanı Fikret Çoban, şunları söyledi: ‘Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a güveniyoruz. Başkanımız her zaman emekçinin yanında oldu. Bizlerin sıkıntılarını da gidereceğine inanıyoruz. Bizim isteğimiz tarafımıza ‘U Tipi Güzargah İzin Belgesi’ verilmesi. Başkanımız sorunumuzu çözerse müteşekkir oluruz.

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/serviscilerin-derdi-buyuk.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz