SUBAŞI SANAYİ SİTESİ’NDE İMAR PLAN DEĞİŞİKLİĞİ

SUBAŞI SANAYİ SİTESİ’NDE İMAR PLAN DEĞİŞİKLİĞİ

Yenişehir’e bağlı Subaşı Köyü sınırları içinde bulunan ve TSO öncülüğünde 650 dönüm alana kurulacak olan “Küçük Sanayi Sitesi”nde ‘Uygulama İmar Plan Hükümleri’ değişikliğine gidildi.

Plan değişikliği ile bina yükseklikleri 7.5 metreden 9 metreye çıkartırılken, doğaya zararlı tesisler de projeden çıkarıldı.

Subaşı Küçük Sanayi Sitesi ‘Uygulama İmar Plan Hükümleri değişikliği’, Yenişehir Belediyesi Eylül Ayı Belediye Meclis Toplantısının 2. birleşiminde görüşüldü. Plan değişikliği Oy Birliği ile kabul edildi.

Plan değişikliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde görüşülüp onaylandıktan sonra hayata geçecek.

Yenişehir TSO Başkanı Orhan Torun, ‘Bizim için çok önemli olan plan değişikliği Yenişehir Belediye Meclisi’nde kabul edilerek Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne sevk edildi. İnşallah oradan da onaylanırsa çok önemli bir aşamayı kat etmiş olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum’ dedi.

TSO Başkanı Orhan Torun, ‘Subaşı Küçük Sanayi Sitesi’ndeki çalışmalarımızı, arkadaşlarımla birlikte titizlikle sürdürüyoruz. Hedefimiz, Sanayi Sitesini en kısa sürede temel atma seviyesine getirmek’ şeklinde konuştu.

Haber: Nihat BIÇAK

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/subasi-sanayi-sitesinde-imar-plan-degisikligi.html.html

Yorumlar

  • Zahir

    Zahir

    Zaten inegöl organize sanayi denirse daha doğru olur subaşı köyüne inegöl mobilya fabrikaları gelecek zaten söylemiş köyüne kadar geldiler yer aldılar, yenişehir inegölün yenişehir mahallesi olacak, alt ve üst yapı planları zaten hazır, yenişehire hayırlı olsun

Yorum Yaz