SÜT ÜRETİCİLERİNDEN YENİ BİRLİK BİNASI AÇILIŞI

SÜT ÜRETİCİLERİNDEN YENİ BİRLİK BİNASI AÇILIŞI

Yenişehir – İznik Süt Üreticileri Birliği, Yenişehir Hıdırbali Mahallesi’ndeki yeni birlik binasının açılışını gerçekleştirdi.

3 kat ve toplam 320 m2 alanı bulunan yeni binada, laboratuar, satış ofisi ve diğer birimler bulunuyor.

Yoğun ilgi gösterilen açılışa, eski Tarım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Belediye Başkanı Davut Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Ümit Yılgın, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kamil Oruç, Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, S.S. Yenişehir Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Hakkı Çetin çok sayıda davetli katıldı.

Yapılan dua ile gerçekleşen açılış sonrası Yenişehir – İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna ile davetliler, Yenişehir – İznik Süt Üreticileri Birliği 2020-2021 Olağan Mali Genel Kurulu için Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’ne geçti.

NAZİF TUNA: HÜKÜMETİN VERDİĞİ DESTEK SEVİNDİRİCİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Mali Genel Kurul da bir konuşma yapan Yenişehir – İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, birliğin gücünden bahsetti. 150 milyonluk ciro ile birçok birliği geride bıraktıklarını vurgulayan Tuna, üyelere en iyi hizmeti sunmaya devam edeceklerini söyledi. Hükümetin Süt Üreticilerine verdiği desteğin çok sevindirici olduğunu da dile getiren Nazif Tuna, girdilerin ağır olması sebebiyle sütün istenen fiyatı bulmadığını kaydetti. Tuna, mali genel kurulun hayırlı olması dileklerini iletirken, katılan herkese de teşekkür etti.

FARUK ÇELİK: MİLLİ TARIM OLMALI

Mali Genel Kurul’da bir konuşma gerçekleştiren eski Tarım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ukrayna-Rusya savaşıyla tarımın öneminin daha çok belirginleştiğini söyledi. Çelik, Milli Eğitim gibi, Milli Savunma gibi tarım da ‘Milli’ olmalı diyerek tarımın önemine vurgu yaptı.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/sut-ureticilerinden-yeni-birlik-binasi-acilisi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz