TARLA VE BAHÇELERDEN MALZEME ÇALAN HIRSIZLAR TUTUKLANDI

TARLA VE BAHÇELERDEN MALZEME ÇALAN HIRSIZLAR TUTUKLANDI

İznik’te bahçe ve hayvan çiftliğinden çaldıkları malzemeleri yükledikleri kamyonla kaçmaya çalışırken yakalanan Hasan Çetin Salım (26) ile Yunus Emre Aydın (27) tutuklandı. Bilindiği üzere son günlerde Yenişehir’de de malzeme hırsızlıkları çoğalmıştı.

Dırazali Mahallesi Ovasında şüpheli bir kamyonetin dolaştığı yönünde yapılan ihbar üzerine jandarma ekipleri harekete geçti.

Durdurulan 16 CEZ 94 plakalı kamyonda yapılan kontrolde çok sayıda çalıntı olduğu değerlendirilen malzeme ele geçirilirken, araç sürücüsü Hasan Çetin Salım ile yanında bulunan Yunus Emre Aydın gözaltına alındı.

Yapılan sorgulamada Çampınar Mahallesindeki bir hayvan çiftliğinden 3 elektrikli dinamo, 1 ayırma demiri ve 1 pulluk ile Dırazali Mahallesindeki bir bahçeden 12 sulama kapağını çaldıklarını itiraf eden şüpheliler, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece ‘bina veya eklentisi içerisinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık’, ‘bağ, bahçe ve tarladan hırsızlık’ ile ‘mala zarar verme’ suçlarından tutuklandı.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/tarla-ve-bahcelerden-malzeme-calan-hirsizlar-tutuklandi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz