YAŞLI ADAMIN MUAYENE İSYANI!

YAŞLI ADAMIN MUAYENE İSYANI!

88 yaşındaki Seyit Ali Dede’nin muayene isyanı.

88 yaşındaki Seyit Ali Özbey,  diş muayenesi olamadığı için isyan etti, soluğu gazetemizde aldı.

Seyit Dede, nereye şikayet edeceğimi bilemedim, siz haber yapın da sesimi Cumhurbaşkanımız ve bakanlarız duysun diyerek kapımızı çaldı, bizden yardım istedi.

Biz de Seyit Dede’yi dinledik. Yenişehir Ulucami Mahallesi’nde ikamet eden Seyit Ali Özbey dede, olayı şu şekilde aktardı: ‘88 yaşındayım. Dişlerim kırıldı. Muayene olmak için sabah 09.00’da Yenişehir Diş Polikliği’ne gittim. Muayene olan kimse yoktu. Orada görevli biri bana randevu alıp almadığımı sordu. Ben de nasıl alınacağını bilmediğimi ve buraya geldiğimi söyledim. Bana, randevuyla muayene ettiklerini söylediler. Bu arada bayan bir diş hekimi yanıma geldi. Beni mapus gibi bir yere çağırdılar. Ben de onlara ‘Beni mapusa mı koyuyorsunuz’ dedim. Telefonla şikayet etmek için telefonumu çıkartırken, bir yerden de nereye şikayet edeceğimi bilemedim. O sırada polisler geldi. Polis kardeşlerimiz araya girip, ‘Nüfus kağıdın varsa seni muayene etsinler amca’ dediler.

Ben de gurur yaparak muayene olmadım. Yaşlı olabilirim ama benim de onurum ve gururum var. Bizim gibi yaşlılar ne yapacak? Randevu alamıyoruz diye hastane kapılarında mı sürüneceğiz. Sesimi herkesin duymasını ve bu soruna bir çare bulunmasını istiyorum’.

Seyit Ali Dede, ‘Bu olayın ardından Polislerimiz sağolsunlar, beni evime kadar bıraktılar. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bir tarafta zorluk çıkaranlar, bir tarafta yardım etmek ve gönlümü almak için çabalayanlar. Üzüleyim mi, sevineyim mi, bilemedim’ dedi.

Haber: Nihat BIÇAK

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yasli-adamin-muayene-isyani.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz