FETÖŞ’ÜN TİCARİ AYAĞI NASIL OLUŞTU?

5692

Fetoş ve gayri meşru çocuklarının ticari ayağı nasıl oluştu?

Bu  yapı küreselcilerin kurduğu paranın ilah olduğu sistemde, islamın gerçek amacındaki saptırmak İçin satın aldığı grup sebebi, gerçek İslam onların dünya saltanatı kurmasına izin vermez. Onun İçin ticari ayağın olmaması mümkün degildi, çünkü geçerli olan iki şey vardı onların dünyasında GÜÇ= PARA.

Daha önceki yazımızda anlattığımız gibi kıbleleri para ve güç endeksli olan zayıf karekterli insanlara el attılar, oluşum zaten vicdanlarınıda rahatlatıyordu. Namaz kılan, oruç tutan istediği kadar zekat veren halktan ve gerçek islamdan kopuk, Amerika’nın oturtmak istediği İslami anlayışı benimsemiş kişiler ve gruplar devletin imkanlarında bunlara çiçek böcek arı kredilerini sunarak, 5 yıl 10 yıl geri ödemesiz krediler vererek her yere yerleşmiş kriptolar sayesinde yürüdükleri yollar  kademe kademe açılıyor, bunlarda zannediyor ki Allah yollarını açıyor, zavallılar!

Bunun böyle olmadığını onlarda biliyor, bizler de biliyoruz, onun İçin her yerde konuşmazlar. Daha somut gidelim isterseniz arkadaşlar. Yenişehir’de tahılda tefe sistemiyle milletin malına el koyanlar, gasp edenler hala aynı şekilde  buğday alıp satmaya devam ediyor. Ailenin başka bir üyesi ismini vermeyeceğim bir siyasi partinin ilçe başkanlığını  yapıyor. Konunun muhattapları İçin diyorum, yalakalar için degil, itiraz eden olursa daha açık isim vererek konuşuruz...

Birileri giyim sektöründe okullarla sarmaş dolaş olurken, her okulun kıyafeti kendine özgü olacak uygulamasında ihaleler olmadan formalar yapılıyordu. Diğer tarafta bir gariban ihale beklerken, birilerinin önü açılıp  pistte uçuşa geçiyordu. Birileri veriyordu size kim ne  verirse, birgün ya bedelini ister ya da geri alır...

Bunların örneklerini günlerce yazarız bitmez. Şimdi diyeceksiniz ki, bunları biliyoruz 15 Temmuz 2016 tarihine kadar böyleydi evet, (iktidarı temsil eden Cumhur ittifakı yöneticileri hassas olsaydı bu durumu yukarıya rapor eder yukarısını bilgilendirirdi). Peki şimdi Yenişehir’i yöneten Cumhur ittifakı yöneticilerine soruyorum; Sayın Cumhurbaşkanı fetöyle barıştı bizim mi haberimiz yok? sayın devlet bey fetö ile barıştı bizim mi haberimiz yok? Tabi ki Barışmadılar.

Yenişehir’de bu yapıyla arasına mesafe koymayan, düğün derneklerinde ve cenazelerinde kendilerinden önce orda bulunan belediyeden sorumlu başkanından alt yöneticilerine kadar, Cumhurbaşkanı ve Devlet beyin fetoşa karşı mücadelesi ortadayken,  yenişehirdeki Cumhur ittifakının en alttan en üstüne kadar olan belediyeden sorumlu başkanı bu mesafeyi neden koymaz? Mesafe koymasının ötesinde neden uyum içinde birlik olur bu yapının ticari ayağıyla?                                                      

Ama, fakat, lakin diye başlayan cümleler kurmayın, net olun, cevap verin!

Bu konuda size yardımcı olayım, Bülent Hamdi Cingil bu mücadelede kendince dik bir duruş sergilemiştir. 17-25  Aralık olayları bile olmadan bu yapı dimdik ayaktayken bu kavgayı vermişti. O zaman Bülent başkanın altında emrinde çalışanlar bu kavgayı gördüler mücadele edecek donanımınız yoksa kendinize rol model olarak almaları gerekirdi. Dik bir duruş sergilemek gibi bir amacı olana söylüyorum, başka hesapları varsa bilemiyoruz öyle bir amacı olmayana diyecek söz yok zaten. Ülkenin siyasi çöplüğünde kişisel olarak yerini alır, kimler kimlerle resim çektirdi hepsi arşivlerde duruyor.

Son olarak güzel bir Türk Atasözü ile bitirelim; Sular yükselince balıklar karıncaları yer, Sular alçalınca karıncalar balıkları yer. Bugünkü üstünlüğüne güvenme, kimin kimi yiyeceğine suyun akışı karar verir...

 

 

Kaynak : http://yenisehirim.com/yazar/alimetin.html.html

Yazarın Tüm Yazıları

FETÖŞ’ÜN TİCARİ AYAĞI NASIL OLUŞTU?

FETOŞ VE GAYRİMEŞRU ÇOCUKLARI KİMDİR?

NAZLI BAŞKAN!

LİDERİNE HAKARET ETTİREN BAŞKAN!

CUMHUR İTTİFAKI’NA HAKARET EDEN GAZETECİ!